פעילויות

פעילות הארגון

פעילויות הארגון מקיפות את הנוער במהלך כל השנה, ומלוות את התפתחותם החינוכית החל מהגיל הרך ועד לסוף שנות העשרה. הפעילות מלווה ע"י אנשי חינוך השותפים במהלך כל השנה בפעילות השוטפת של הארגון ובחניכת בני הנוער.

ישיבות ערב

פעילות הדגל של דרכי חינוך המפעיל כ-15 סניפים של מסגרת לימודית בשעות אחר הצהריים המאוחרות לגילאי 8-13, בה התלמידים משלימים את הלימודים מעבר לשעות הלימוד בבית-הספר, בסיוע מדריכים חונכים הורים ורכזים. לילדים המשתתפים בפעילות זו מוענקים פרסי עידוד, מלגות, מיני מתיקה ותשורות מפעם לפעם.

אבות ובנים

למעלה מ-40 סניפים של מסגרת "אבות ובנים" לחזרה שבועית על הנלמד בבתי הספר, כאשר האב הוא זה היושב מול בנו ועוקב אחר התקדמותו והתפתחותו הלימודית, וכך גם מעניק חום משפחתי לילדיו הרכים. פעילות זו מתקיימת מידי שבת ובעונת החורף מידי מוצאי שבת, ובסיומה מקבלים הילדים פרסים יקרי ערך.

תהילים ושיר-השירים

דרכי חינוך מפעיל עשרות סניפים של קבוצות ילדים בגילאי 5-13 לאמירה בצוותא של פרקי תהילים וקריאה מתוך מגילת שיר השירים, פעילות המעניקה הווי רגשי וחברתי לילדים המצפים בכל ימות השבוע להתכנסות בערבי שבתות סביב שולחנות ערוכים במיני מתיקה ובספרי קודש.

אירועי חגים

במועדי השנה השונים כגון חנוכה פורים וסוכות נערכים בארגון דרכי חינוך אירועי ענק לכלל בני הנוער, הכוללים מופעים תוכניות הקרנות אור קוליות, והרצאות שונות להנאת המשתתפים. פעילויות אלו מותאמות למגוון גילאים ומתקיימים בהם תחרויות נושאות פרסים.

תערוכות חינוכיות

בחג הסוכות מציגים מידי שנה בשנה תערוכה רבת היקף ומרהיבת עין של מאות דגמי סוכות שנבנו והורכבו ע"י התלמידים, תוך מתן דגש על פרי אמנות ויצירה בשילוב אפקטים הלכתיים המיושמים מעשית. בנוסף מתקיימות תערוכת חנוכיות בחנוכה ועוד.

טיולים וסיורים

במועדי השנה ובחופשות נערכים טיולים וסיורים לאתרים חינוכיים מרתקים, להעשרת הידע וההיסטוריה של החניכים תוך מתן דגש רב על נושא הזהירות ושמירת החיים. בחלק נכבד מסיורים וטיולים אלו משתתפים גם הורים רבים היוצאים עם בניהם בצוותא.

קייטנות

בחודשי החופשה (ניסן ואב) מתקיימות קייטנות בהם אלפי החניכים זוכים לפעילויות רבות ומהנות. קייטנות אלו פעילות סביב נושאים שונים ומגוונים בהם "ונשמרתם לנפשותיכם" וזהירות בדרכים, בשמירה על אורח חיים תקין ובריא ועוד.

בני הישיבות

מעת לעת מתקיימים מבצעים שונים ופעילויות מיוחדות לנערים הבוגרים ובני הישיבות. במסגרת זו לומדים בחורי הישיבות בישיבות בין הזמנים, משתתפים בתחרויות נושאות פרסים, ויוצאים לטיולים המותאמים לגילם.

פעילות כללית

במהלך השנה מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות החל מירידים מיוחדים בהם רוכשים הילדים פרסים בנקודות שצברו בימי לימודיהם, ועד מבצעים בנושאים ממוקדים כגון עניית "אמן" בכוונה והקפדה על מאה ברכות בכל יום וכדו'.